Tālākizglītības programmas
Projekta "Globālā dimensija sociālo zinātņu mācību priekšmetos" tālākizglītības programma pedagogiem
Metodiskie materiāli
Vadlīnijas attīstības/globālajā izglītībā
To sagatavošanā piedalījās projekta "Skolas kā satelīti attīstības izglītībā" (2009.-2011.) komanda, Latvijas un ārzemju eksperti - izglītības un attīstības izglītības (AI) jomas speciālisti. Vadlīnijas satur vispārīgas rekomendācijas izglītotājiem un citiem interesentiem par AI mācīšanas pamatprincipiem. Vadlīnijās ietverti attīstības izglītības (AI) satura jautājumi un vieta mācību priekšmetu standartos, ieteikumi, kā AI mācīt stundās un kā īstenot ārpusstundu pasākumus, kā arī Lielbritānijas, Čehijas un Slovēnijas ekspertu ieteikumi.
Metodiskais materiāls attīstības/globālajā izglītībā
Līdzās vadlīnijām, projekta "Skolas kā satelīti attīstības izglītībā" (2009.-2011.) ietvaros tika sagatavots un izdots apjomīgs metodiskā materiāla attīstības/globālajā izglītībā izdevums papīra un CD formātā. Tajā iepazīstiet projekta skolu pieredzi, stundu plānu un aktivitāšu piemērus, Latvijas un ārvalstu attīstības/globālās izglītības ekspertu viedokļus un projekta pētījuma rezultātus, kā arī lasiet vairākas dziļas domas par pasauli, kurā dzīvojam un mūsu katra lomu tajā.
Attīstības/globālās izglītības ceļvedis
Šodienas jaunieši aug par pilsoņiem, kuriem nākotnē nāksies pieņemt lēmumus par ļoti atšķirīgiem un pretrunīgiem jautājumiem un viedokļiem globālajā pasaulē. Lai kļūtu par globālās pasaules pilsoņiem, jauniešiem jābūt iespējai jau savlaicīgi iesaistīties šo jautājumu risināšanā. Globālais pilsonis ir tas, kurš • apzinās plašo pasauli un izprot savu kā pasaules pilsoņa lomu tajā • respektē un novērtē dažādību • izprot pasaules kopsakarības • piedalās sabiedrības dzīvē gan vietējā, gan globālā līmenī • vēlas darboties līdztiesīgas un ilgtspējīgas pasaule labā • rīkojas atbildīgi un nesamierinās ar sociālo netaisnību līdzās.
Interneta resursi
Projekta "Skolas kā satelīti attīstības izglītībā" (2009.-2011.) resursu saraksts
Itāļu fotogrāfa Gabriele Galimberti fotoprojekts „Rotaļlietas stāsts” – 50 pasaules valstu bērni un viņu rotaļlietas http://www.gabrielegalimberti.com/
Infografikas par tēmām, kas saistītas ar globālo izglītību www.neogeo.lv
Par projektu „Radiatori: Āfrika – Norvēģijai”. Materiāls, lai mācītu par stereotipiem http://www.africafornorway.no/ un http://www.youtube.com/watch?v=oJLqyuxm96k
Pasaules miera indekss http://www.visionofhumanity.org/#/page/indexes/global-peace-index
ANO Tautas attīstības indekss http://hdr.undp.org/en/statistics/hdi
Statistika par pasaules iedzīvotājiem - http://www.worldometers.info/ un http://www.census.gov/
Statistika par Latvijas iedzīvotājiem: http://www.csb.gov.lv/
UNESCO Statistikas institūta video par bērniem, kuri neapmeklē skolu: http://www.youtube.com/watch?v=Ft5sDJG054w
Starptautiskā kafijas organizācija: http://www.ico.org/
Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs, Vidzemes Augstskola, raksts Kāpēc skolai ir vajadzīgas globālās zināšanas?
Timura Tomsona raksts Eirocentrisms Latvijas izglītībā
Pasaules kartes www.worldmapper.org
Pasaules Dabas Fonds - Ekoloģiskās pēdas nospieduma kalkulators