Globālā Dimensija » Notikumi » Marts 2014 » Balvi
Globālās izglītības diena „Kā labāk dzīvot labākā pasaulē?” Balvu Valsts ģimnāzijā 2014.gada 26.martā
Balvu Valsts ģimnāzijā marta pēdējā nedēļa bija globālās izglītības nedēļa, kuras moto – „Kā labāk dzīvot labākā pasaulē?”. Tās ietvaros notika nodarbības par izglītības pieejamību dažādās valstīs, filmu vakars, dažādu lietu un emociju mainīšanas akcijas, pieredzes stāstu diena, Zemes stunda.
26.martā skola vēra durvis ciemiņiem, lai starpnovadu skolu skolotājus un skolēnus, kā arī vietējā laikraksta „Vaduguns” žurnālistus iepazīstinātu ar projektu un dotu ieskatu, kā mācīt un mācīties par pasaulē notiekošo. Ģimnāzijas direktore Inese Paidere savā uzrunā akcentēja, ka globālo pasauli var iepazīt ar dažādu datu nesēju starpniecību, tomēr visdzīvākās ir zināšanas, kuras gūtas saskarsmē ar citu kultūru cilvēkiem un piedaloties projektos, kas runā par pasaules dažādību, savstarpējo cieņu un toleranci. Tikšanās turpinājās ar pārdomu brīdi par cilvēkiem, kuru likteņus traģiski mainīja 1949.gada 25.marta notikumi – skolotāja Irēna Šaicāne kopā ar skolēniem piedāvāja ieskatu sāpju un cerību vēstulēs, kas rakstītas trimdas vietās Sibīrijā un Tālajos Austrumos.
Projekta dalībnieces - skolotājas Ieva Useniece, Valentīna Pužule un Līga Andersone skolēnus un skolotājus iesaistīja globālās izglītības nodarbībās par urbanizāciju un dzīves kvalitāti, stereotipiem un par to, kā kafija no audzētāja nonāk līdz patērētājam. Pasākuma noslēgumā mājinieki un viesi no Balvu pamatskolas, Rugāju un Bērzpils vidusskolām pārrunāja nodarbībās pieredzēto un baudīja pašu sarūpētos lokālos našķus.
Dienas otrajā pusē projekta koordinatore Ināra Konivale aicināja skolas skolotājus piedalīties nodarbībā par mediju lomu globālajā pasaulē. Dalībnieki ar aizrautību iesaistījās aktivitātē „Vai tu viņu pazīsti”, cenšoties atpazīt novadniekus – žurnālistus, kuri strādā vietējos un nacionālajos medijos. Spraigas diskusijas izvērtās par to, kādam ir jābūt labam žurnālistam un kādus masu medijus ikdienā visbiežāk lieto pieaugušie un jaunieši. Savā pieredzē par žurnālista darba izaicinājumiem dalījās laikraksta „Vaduguns” redaktors Edgars Gabranovs un žurnāliste Maruta Sprudzāne. Komentējot globālo notikumu ietekmi uz žurnālistu darbu vietējos medijos, E.Gabranovs atzina, ka vietējo ziņu nozīme globālajā pasaulē nemazinās, tās ir un būs aktuālas un pieprasītas. To pastiprināja arī M.Sprudzānes teiktais, ka neviens notikums nav par sīku, lai par to rakstītu un viens no žurnālista uzdevumiem ir ikdienas sīkumos saskatīt veiksmes stāstus.
Projekta komandas vārdā – paldies par tēmu daudzveidību, radošumu, lielisko komandas darbu un veiksmīgo lokālā un globālā sasaisti! Lai arī turpmāk izdodas ieinteresēt globālās izglītības tematikā kolēģus savā un citās skolās!